Pomalu začínáme

I v této nejisté době, kdy téměř veškeré jistoty přestávají existovat a svět se zdá být naruby, tak i přes tohle úskalí my pokračujeme dál v našem krásném projektu – Bačinky.

V předešlých měsících jsme se snažili o získání podpory u institucí zaměřených na sociální problematiky, nicméně zatím bezúspěšně. Pomoc je zatím v nedohlednu.

Proto jsme se rozhodli jít jinou cestou. Najednou se postupně seznamujeme s lidmi se srdcem na pravém místě.

Magistrát hlavního města Prahy (odbor majetku) nám poskytl krásný prostor, který vyhovuje přesně našim potřebám pro vybudování malé pekárny, kde pro Vás budeme s láskou péct. Prostor je to krásný, prostorný a hlavně bezbariérový, což se nám výborně hodí, s ohledem na naše hendikepované zaměstnance.

Oslovili jsme několik dobrých lidí a výrobců s žádostí o podporu a pomoc, a ono pomaloučku a polehoučku dochází ke zrodu života Barčinkárny.

Mgr. Josef Filip – OU Vyšehrad , Ing. Pavel Raška a Ing. Vladimír Doležal nám poskytují velkou podporu, poskytují nám cenné rady a zkušenosti, které skvěle můžeme zužitkovat ve prospěch našeho projektu.

Budoucí provozovnu jsme již vlastním úsilím a za odborné pomoci pana Lubomíra Netrefy vybavili vymalováním a Adéla Vokurková se nyní stará o milé výtvarné pojednání interiéru pro potěchu duše.

Veliké poděkování patří i společnosti Liga-servis s.r.o., panu Pytlíkovi, která spravuje areál a vychází nám ochotně a mile vstříc.

Velké poděkování patří společnosti Nerrox s.r.o., která daruje první část nerezového vybavení k zahájení provizorního manufakturního provozu. Jejich nerezové stoly a vybavení jsou nádherné a hlavně vysoce kvalitní.

Těšíme se, až se vše rozjede a my pro Vás budeme připravovat Barčinky.